Aktuálně

BOTANA MEXICANA/ //////Cristina Maldonado, Mario de Vega a Víctor Mazón/////

POPIS KONCERTU / DESCRIPTION OF CONCERT

Skrze akce, objekty a elektronické přístroje Vegova práce zkoumá vztahy mezi zhmotněním zvuků a oddělenou informací. Umělecká praxe Victora Mazona je dána experimentem a zhmotněním konceptů do fyzického objektu v reakci na  původní prostředí skrze nestabilní uspořádání.


CV

http://r-aw.cc je platforma působící v Berlíně a Mexico City, vyhledávající témata iritace, datové korupce, propagandy, designu, zesílení skrytých signálů a psychoakustiky skrze kolektivní pracovní proces, specificky lokalizované zásahy a publikace v různých formátech.

Mario de Vega (Ciudad de México, 1979). Jeho tvorba byla předvedena v různých kontextech v Evropě, Mexiku, Spojených státech, Kanadě, Rusku, Koreji a Japonsku. Žije v Berlíně a v Mexico City, provozuje stránku http://abcdefghijklmn-pqrstuvwxyz.cc dokončuje MFA studium Umělecké Univerzitě v Berlíně (UDK).

Víctor Mazón (Spain, 1982). Promoval na Baskické univerzitě, obor Litografie a  rytectví. Jeho práce byly předvedeny nebo představeny v muzeích, galeriích, veřejných televizních stanicích a v rádiích na billboardech a urabn screenech v Europě, Africe, Rusku, Severní Americe a v Mexiku.


WEBOVÉ STRÁNKY / WEBSITES

http://r-aw.cc

http://mariodevega.info

http://victormazon.com 


POPIS PERFORMANCE / DESCRIPTION OF PERFORMANCE

What She Does je reinterpretací thrilleru ze 60. let.  Využívá živé fyzické vstupy k narušení a poškození kompozice ve scénách, kde ženy čelí nebezpečí, psychické manipulaci, sadismu, nátlaku a únosům. Umělkyně reaguje na tyto situace intuitivně a zkouší, co může a nemůže udělat, aby je ovlivnila; zabývá se vlastním strachem, vlastní potřebou ničit zlo a potřebou identifikovat se se situací.

Performer: Cristina Maldonado

Živá hudba – efekty a improvizace/Livesound – effects and improvisations: Be Seppy

Pohyb/Movement design: Věra Ondrašíková

Fototografie/Photo: Jan Morávek 

 

 CV

Cristina Maldonado je mexická umělkyně, která využívá experimentální divadlo, tanec, participativní umění, stará a nová média. Od roku 2003 režírovala několik uměleckých a divadelních projektů v České republice, jako Experiment in Terror,  DOX Centrum pro současné umění (2011); Theorem of Wanting, Roxy/NoD (2009); Fact,  Festival 4+4 dny v pohybu (2004); Study on Fact and Fragility, PQ (2010), Audio-witness, Honestly Old, MeetFactory (2010);  Melodrama Mexicano, Transteatral Festival (2010). V současnosti disponuje grantem pro zkušené režiséry od Národního fondu pro umění a kulturu - National Fund for Art and Culture (FONCA/CONACULTA) Mexico.

Be Seppy (Bethany Lacktorin, USA) je hudební umělkyně zaměřená na elektro-akustickou improvizaci, jejíž díla zahrnují reálné plynutí času, smyčky a zpětnou manipulaci. Pracuje s různou elektronikou, houslemi, vokály a interaktivními zdroji zvuku. Bethany  v současné době žije v Praze, kde studuje obor Fine Arts na Prague College Britské university v Praze.

 WEBOVÉ STRÁNKY / WEBSITES

Crsitina Maldonado http://whatcristinadoes.wordpress.com

Be Seppy www.beseppy.com

 

 
 

Další aktuality: