Aktuálně

THE STRANGER GETS A GIFT SERVICE – REMINISCENCIA / C. Maldonado (MEX) a B. Lacktorin (USA)

Cristina Maldonado a další umělkyně z rozličných oborů spolu vytvořily na sobě nezávislé 40 minutové performance/instalace pro jednoho diváka ("Uživatele"). V rámci festivalu Malá Inventura budou uvedeny dvě, Reminiscencia (v divadle Alfred ve dvoře)
a Interruptor (ve Veletržním paláci).

Zájemce o "službu" si vybere instalaci a rezervuje čas, který mu nejlépe vyhovuje. Je žádoucí, aby na místo určení dorazil o 10 minut dříve
a mohl se tak seznámit s krátkým „manuálem".

„Podle mě je umění něco, co je zcela nezbytné pro každého člověka. Stejně, jako si říkáme: „Potřebuju se ostříhat" nebo „musím si vyměnit pas", je možné si říkat: „Potřebuji se nechat dojmout" nebo „je třeba, abych se podívala na něco smysluplného, poetického".
Cristina Maldonado

Reminiscencia (v angličtině)
Performance, která je založená na sluchových podnětech. Vytváří specifické zvukové prostředí a umožňuje probuzení naší zvukové paměti.

Co představuje zvuková paměť? Co může předávat, sdílet, případně uchovávat?

Reminiscencia zkoumá zvukové prostředí. „Uživatel" je vystaven množství zvukových podnětů; cílem je jeho odpoutání od běžného způsobu vnímání a posléze – propojením takto nabytých zážitků – vytvoření nové, velmi osobní sluchové paměti.

„Nasaďte si sluchátka. Informujte Operátora, že hlasitost zvuku je nastavena přesně tak, jak vám vyhovuje. Poslouchejte."

V angličtině, od 12h po hodinách, nutná předchozí rezervace na:+420 721 445 082 nebo na: the.stranger.gets.a.gift@gmail.com

https://vimeo.com/86886833

http://thestrangeroffice.org/

http://www.alfredvedvore.cz/cs/program/the-stranger-gets-a-gift-service---reminiscencia--c-maldonado-mex-a-b-lacktorin-usa-?pid=454&bck=index

 
 

Další aktuality: