Jedefrau.org

Jedefrau.org, spolek

Veverkova 721/28

17000 PRAHA 7

ičo 26601729

dič CZ26601729

Zapsaný:  Spolkový rejstřík vedený u Městského soudu Praha, oddíl L, vložka 12993

Bankovní spojení: 1944211379/0800


Jedefrau.org uskutečňuje nápady, záměry a vize umělců. Zajišťuje profesionální podmínky pro jejich práci v České republice. Pečuje o administrativní zázemí při vzniku a realizaci uměleckých plánů.

Pro práci Jedefrau.org je klíčová úzká spolupráce s neobvyklými umělci, kteří se pohybují na pomezí žánrů. Poskytuje jim a jejich inovativním, odvážným a inspirujícím projektům zdroje a podporu.

Kontinuálně zastřešuje činnost umělecké skupiny Handa Gote Research and Development a divadelní skupiny Boca Loca Lab Jiřího Adámka. Organizuje i počiny dalších nezávislých umělců (např. Cristina Maldonado, Pasi Mäkelä ad.). Kompletně zajišťuje uvádění vzniklých představení v divadlech a na festivalech v Čechách a v zahraničí.

Skupina Jedefrau.org vznikla v roce 2007 na základě dlouhodobé produkční spolupráce Cavina – Kalivodová, a to především z potřeby stabilizovat podmínky pro tvorbu nezávislých divadelních skupin, z potřeby poskytnout jim čas, vhodné místo a dostatečné prostředky.

Jedefrau.org převzala administraci již existujícího sdružení Jeden hrnec o.s., které svým jménem dříve zastřešovalo např. divadelní skupinu Krepsko; postupně pak mění název na Jedefrau.org.

Jedefrau org. ročně uvede přibližně 100 představení na různých místech v Praze, ČR a zahraničí. Také zajišťuje nikdy se neopakující, poctivé a tematické občerstvení pro všechny typy uměleckých událostí.

Činnost jedefrau.org je podporována granty hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR.

Realizované projekty  jedefrau.org 2007- 2015:

Boca Loca Lab:

Tiká Tiká Politika

Klikněte na video

Evropané

Teritorium

Přehlídka BLL

Impro BLL

Požár

Manželské minutky

Dvanáct Milosrdných

Čtyři tři dva jedna (jemně inscenovaný koncert)

Řekni něco

Příběhy

Na útěku

Handa Gote:

Trains

Emily

Houby

Rain Dance

Pan Roman

Metal Music

Festival Handa Gote 2009, 2010, 2012

Urban Camping

Mraky

Wakushoppu od roku 2011

Prales

Mission

Svěcení jara

Safírová hlava

Mutus Liber

Chata

Cristina Maldonado:

What She Does

Festival Botana Mexicana

Stranger Gets a Gift(Interruptor, Reminiscencia)

Sayat Nova

Jiné projekty:

Milan Loviška

Vetřelec(Adámek, Smolík, Maděričová)

Jednotní v rozmanitosti (Adámek, Procházka)

Easy tOlk (Antena, Petr Krušelnický)

Cargo (Sofia, Bukurest)

Wait Wait Wait (Synková, Arenbergerova, Steyaert)

Tonttu (Pasi Mäkelä)

B4

Federsel & Mäkelä

Cargo (výtvarný projekt Sofia, Bukurešť)

Die Macht (Třešňáková, Bárta)

Fantom (Pasi Mäkelä)

Maria Cavina

Z filmové produkce (Dawson, Lampa Film, Total HelpArt, ČT, Vorel Film), v níž se specializovala především na low-budget natáčení hudebních projektů, přešla v roce 1997 – také díky Ctiboru Turbovi – k divadlu.

V letech 1997–1998 spolupracovala s Turbou v novém divadle Alfred ve dvoře. Poté působila v Experimentálním prostoru Roxy NoD. Iniciovala nebo se organizačně podílela na zakládání různých projektů (Komunikační centrum Školská 28, Motus – Alfred ve dvoře, Nová síť, Jedefrau.org., klub Ferenc Futurista). Průběžně organizačně podporovala tvorbu nezávislých umělců (např. N. Sopková, M. Tůmová, Krusha, H. Třešňáková, O. Lipovský, P. Lorenc).

V roce 2001 s Danielou Voráčkovou (Stage Code) založila o.s. MOTUS a obnovila provoz divadla Alfred ve dvoře, kde do roku 2007 působila jako organizační ředitelka. S Denisou Václavovou (Čtyři dny v pohybu) iniciovala a v roce 2003 založila projekt Nová síť.

V roce 2007 založila spolu s Kristýnou Kalivodovou producentskou skupinu jedefrau.org, která zastřešuje činnost umělecké formace Handa Gote Research and Development, divadelní skupiny Boca Loca Lab Jiřího Adámka a také performerky Cristiny Maldonado. Organizuje i počiny jiných nezávislých umělců.

Maria Cavina je matkou tří dcer, žije v Černošicích u Prahy, kde je kulturně-společensky aktivní, iniciuje a organizuje kulturní události (např. klub Ferenc Futurista, Víkend otevřených zahrad, dekadentní akce ve Vile Pod deštníkem, Den architektury, Mariánská pouť 2012 aj).

Kristýna Kalivodová

Od roku 2000 nepřetržitě spolupracuje s nezávislými divadelními skupinami. Organizačně vedla projekty Viktorie Čermákové, Jiřího Adámka, skupiny Krepsko a dalších. Pracovala v Divadle Komedie a Alfred ve dvoře.

V roce 2007 založila spolu s Mariou Cavinou producentské uskupení Jedefrau.org. Vystudovala produkci na pražské DAMU. Ve své diplomové práci s názvem „Administrativní podpora “ se zaměřila na téma produkčně-administrativní podpory nezávislých/experimentálních divadelních skupin i jednotlivých umělců. Na příkladu londýnské organizace ARTSADMIN ukazuje širokou škálu forem.