Handa Gote archiv

Silence

Výlet k hranici prázdnoty.
No Technology.

 

Computer muzic

Něco mezi opravnou elektrotechniky a výstředním večírkem ve výzkumném ústavu kdesi v bývalé NDR. Něco mezi mimozemskou barovou kapelou a ospalou videohernou. Na půl cesty mezi romantickým šrotištěm minulosti a bezkrevným brakem moderní doby. Něco mezi znevážením kultického stroje a slzou dojetí nad nedokonalostí jeho začátků.

 

Ekran

Multiprojekce nalezených amatérských filmových materiálů, doprovázené  jen živou hudbou. Střípky cizích životů, které jsou tak podobné těm našim. Výprava nazpět časem s hypnotickým rytmem hudby a poblikáváním starých projektorů. Pocta všem zapomenutým osudům lidí, ze kterých se celebrity nikdy nestanou.

 

Red Green Blue

Průvodce hledače správné barvy. Druhý díl trilogie BODY & TECHNOLOGY  se zaměřuje především na práci s interaktivním videem.

 

Trains

There is a Train Station in my Head.
Industriální haiku.

 

GOMI projekt pro PQ 2011

GOMI je japonský výraz pro odpad.

Koncept GOMI je založen na recyklaci, opětovném užití & přepracování ("Recycle, Reuse & Reinvent"). Využitím recyklovaných materiálů v procesu tvorby, chceme vytvořit povědomí o otázkách životního prostředí pro veřejnost i samotné umělce. (www.gomiweb.org)

 

 

Metal music

Waiting is the hardest part. Postapokalyptický piknik u vyschlého jezera.
Čekání se už proměnilo ve zvyk. Čas změny už minul, ale i neúspěšný pokus je platný. Inspirováno texty Cormaca McCarthyho a Hermana Melvilla, trilogií Mad Max, příběhy Čtyřlístku a Artušovskou legendou.

 

Rain dance

Výtvarné divadlo, inspirované na jedné straně přírodními národy a na straně druhé profánními zábavními žánry a disciplínami v čele s televizním modelem zábavy, jakýmsi ekvivalentem fast-foodu

 

Houby

What mushroom?
What leaf?
Houba jako fantastická forma života kdesi mezi rostlinou a živočichem. Houbaření jako typicky český kulturní rituál, kterému se údajně věnuje až osmdesát procent obyvatel napříč sociálními vrstvami. Houba jako inspirace umělců. Houba jako katalyzátor zániku něčeho starého a zrození něčeho nového. Houba jako magický symbol.

 

Emily

I find ecstasy in living.

 

Noise

Postkatastrofická pohlednice z výletu do neznámé země.
První část trilogie BODY AND TECHNOLOGY zabýcající se interaktivitou tanečníka a techniky v různých podobách, (zvuku, videa, osvětlení, hudby). Noise propojuje zvukovou a světelnou instalaci a tanec.

 

Festival Still-life 2009

Jedefrau.org uspořádala ve spolupráci s Meetfactory třídenní festival HANDA GOTE "Still-life", na němž tato skupina provedla několik vlastnich performanci a představily se zde i projekty jiných - domácích i zahraničních - tvůrců.

 

Festival Handa Gote 2010

Výběr z okrajových žánrú v prostorách studia Alta - Holešovice Praha 7.
Jedná se ve všech případech o projekty, které se dají pro zjednodušení nazvat alternativní, zcela jednoznačně určené pro minoritní publikum a možná se sluší i dodat že všechny spojuje jakási tvrdohlavost s jakou stojí na svých pozicích mimo jakékoliv trendy.

 

Festival Still-life 2012

Třetí ročník festivalu podle Handa Gote: Still-life 3. Festival probíhá celý listopad 2012 v prostorách divadla Alfred ve dvoře, divadla Archa, café V lese a v klubu Ferenc Futurista v Černošicích. Handa Gote představujíí své oblíbené české i zahraniční, divadelní i hudební tvůrce.