Computer muzic

Něco mezi opravnou elektrotechniky a výstředním večírkem ve výzkumném ústavu kdesi v bývalé NDR. Něco mezi mimozemskou barovou kapelou a ospalou videohernou. Na půl cesty mezi romantickým šrotištěm minulosti a bezkrevným brakem moderní doby. Něco mezi znevážením kultického stroje a slzou dojetí nad nedokonalostí jeho začátků.

Autoři a umělecký tým, info:

Připravili:

Freudl, Hybler, Kropáček, Singer, Smolík, Švábová, Procházka

Délka:

50 min

jevištní chill-out, jazykově bezbariérové

Podpořily:

Motus, o.s. – produkce divadla ALFREDVEDVOŘE

Hudba na nezapojené počítače doprovázená projekcí 8bitových her a herních konzolí .

Představení je první částí volné trilogie s názvem PAMĚŤ, která se zabývá zkoumáním zdrojů veřejné paměti. Zde se jedná převážně o paměť technologií, přístrojů, krátký úsek času vývoje informačních technologií a jejich užití v zábavním průmyslu. Představení také ukazuje v absurdním světle počítač jako moderní stroj na výrobu hudby.

Po předchozí spolupráci na různých projektech propojujících tanec, vizuální umění, live electronics a sound-art se proměnlivý kolektiv divadelních kutilů schází nad tématem historie osobních počítačů a jejich morálního zastarávání.

Hudba a zvuk se vyluzuje na preparovaná PC, kazetopáskové paměti 8 bitových počítačů, videohry, diskety, Didaktik M a různý elektronický šrot. V představení vystupuje v kompletním obsazení hudební skupina B4

B4

projekt improvizované hudby B4 vznikl v roce 1999. Původní duo se během roku rozrostlo na čtveřici a za občasného hostování dalších hudebníků vystupovalo v téže sestavě do roku 2008. Hudební výboje B4 sahaly od ambientu, urban ethna, dubu, post rocku až po trip hop a jazz.

B4 po roce 2008 jsou jakýmsi power trio, hrající divokou směs krautrocku, noise a psychedelie.Vše bohatě obaleno do vesmírných efektů a elektronického chrčení. Polyrytmy a disharmonie jsou tu také oblíbeným korením. Hudba se muže pohybovat od meditativního minimalismu po ultranoisový nářez. B4 hraje na české poměry neobvyklou hudbu, kterou vždy svým zájmem dotvářejí samotní její posluchači.

V obsazení skupiny jsou bicí, analogové klávesové nástroje, baskytara a mixážní pult.Ojediněle B4 vystupují také s hostujícím baskytaristou a pak se v setupu navíc objeví chrchlající a syčící noisová kytara. Jako svou inspiraci uvádí B4 české tvůrce Petra a Pavla Ormovy,Steve Reiche,projekt Medeski,Martin and Wood, Einstuerzende Neubauten, Air a zejména pak dvě skladby projektu Money Mark "Information contraband" a "Push the button".

Leoš Kropáček - bicí nástroje

David Freudl - Vermona organ, Siel mono, efekty

Tomáš Procházka - baskytara, kytara, magnetofon

Ohlasy v tisku:

„Computer Music je asi nejvíc koncertní představení Handa Gote. Skvěle akcentuje nejrůznější klišé provozování elektronické hudby. Bílé pláště alchymistů v prvních elektroakustických studiích / laboratořích. Stolky pokryté změtí drátů. Počítač jako jeden z nejběžnějších hudebních nástrojů, díky němuž lze tvořit kdekoliv..."

Petr Ferenc His Voice 10/2006