Ekran

Multiprojekce nalezených amatérských filmových materiálů, doprovázené  jen živou hudbou. Střípky cizích životů, které jsou tak podobné těm našim. Výprava nazpět časem s hypnotickým rytmem hudby a poblikáváním starých projektorů. Pocta všem zapomenutým osudům lidí, ze kterých se celebrity nikdy nestanou.

Autoři a umělecký tým, info:

Připravili:

Procházka, Švábová,Hybler, Smolík, Freudl, Kropáček, Singer

Délka:

60 min

found footage kino, jazykově bezbariérové

Podpořily:

hl. město Praha, Divadlo Minor, MOTUS o.s. – produkce divadla ALFREDVEDVOŘE.

Projekt vychází z několikaletého sběru filmů a diapozitivů. V jeho průběhu se z původního zájmu o medium diapozitivu jako takové vyvinul zájem o osobní záznamy.

Hledali a objevovali jsme amatérské filmové záznamy ve formátu 8mm a diapozitivy. Ve vetešnictvích, bazarech, na bleším trhu jsme nacházeli rodinné záznamy, které si kdysi někdo s nadšením zhotovil -  procházel procesem zaznamenávání, vyvolávání a třídění. Byli jsme znovu překvapováni jejich kvalitou i silou jejich výpovědi. Před očima nám vyvstávaly obrazy ze života cizích lidí, které jakoby vyprávěly cosi i o našem životě. Dostali jsme do rukou citlivý materiál, kterého si vážíme a přistupujeme k němu s úctou. Je to výpověď o životech stejně důležitých, jako jsou ty naše.

,,Hudba z Ekranu je výtečná. Nepopsatelně filmové melodie, klidné i rozevláté beaty, elektronické nástroje a samply..nevím, kdy jsem měl vůbec možnost si koupit z divadelního představení tak kvalitní hudbu, kdy naposled jsem odcházel z představení naplněn naší pomíjivostí, která byla zachycena a zpracována."

Michal Hoge - server Defekt

 

B4

projekt improvizované hudby B4 vznikl v roce 1999. Původní duo se během roku rozrostlo na čtveřici a za občasného hostování dalších hudebníků vystupovalo v téže sestavě do roku 2008. Hudební výboje B4 sahaly od ambientu, urban ethna, dubu, post rocku až po trip hop a jazz. B4 po roce 2008 jsou jakýmsi power trio, hrající divokou směs krautrocku, noise a psychedelie.Vše bohatě obaleno do vesmírných efektů a elektronického chrčení. Polyrytmy a disharmonie jsou tu také oblíbeným korením. Hudba se muže pohybovat od meditativního minimalismu po ultranoisový nářez. B4 hraje na české poměry neobvyklou hudbu, kterou vždy svým zájmem dotvářejí samotní její posluchači. V obsazení skupiny jsou bicí, analogové klávesové nástroje, baskytara a mixážní pult. Ojediněle B4 vystupují také s hostujícím baskytaristou a pak se v setupu navíc objeví chrchlající a syčící noisová kytara. Jako svou inspiraci uvádí B4 české tvůrce Petra a Pavla Ormovy,Steve Reiche,projekt Medeski,Martin and Wood, Einstuerzende Neubauten, Air a zejména pak dvě skladby projektu Money Mark "Information contraband" a "Push the button".