Festival Handa Gote 2010

Výběr z okrajových žánrú v prostorách studia Alta - Holešovice Praha 7.
Jedná se ve všech případech o projekty, které se dají pro zjednodušení nazvat alternativní, zcela jednoznačně určené pro minoritní publikum a možná se sluší i dodat že všechny spojuje jakási tvrdohlavost s jakou stojí na svých pozicích mimo jakékoliv trendy.

13 14 15 KVĚTEN 2010
Hala 30 Studio ALTA (Praha 7)

Program

13.5. PAN ROMAN versus PAN Mireček

> 19:00 Martin Klapper - Familia Borealis (Pocta rodinnému filmu)

> 20:20 Handa Gote & Martin Ježek - Pan Roman

> 21:30 Evženie Brabcová a Stanislav Abrahám - Pan Mireček

> KAZETY ( koncert )

14.5. B4 versus LESNÍ ZVĚŘ

> 19:00 Georgij Bagdasarov

> 20:30 B4 - křest CD Ringo John Paul George- koncert

> 22:00 Lesní zvěř (koncert)

15.5. SIFON versus RAIN DANCE

> 19:00 Švejda a Kalivoda - Sifon ( POZOR - v divadle Alfred ve dvoře! )

> 20:30 Handa Gote - Rain dance

> 22:00 The Artbreakers DJ set

13.5.

19:00 Familia Borealis (Pocta rodinnému filmu)

účinkují: Klapper

Projekt Familia Borealis je výsledkem více než dvacetiletého usilovného sbírání amatérských rodinných filmů z různých zemí severní části Evropy na. Původní materiál formátu Super a Standart 8 byl manipulován/atakován množstvím různých filmových, mechanických a chemických technik, z nichž některé stále zůstávají žárlivě střeženým tajemstvím autora.

Projekce filmu je doprovázena živým soundtrackem hraným na hračky a amplifikované i aplikované objekty.

20:20 Pan Roman

délka: 55 minut

účinkují: Ježek, Freudl, Procházka

Představení o životě pana Romana, zaznamenaném na podomácku natočeném 8mm filmu.

Dynamický střih nabízí zvláštní úhel pohledu na nalezený materiál, který sleduje postavu Romana zhruba během dvaceti let jeho života a který nám také dá nahlédnout na tehdejší sociální i rodinné rituály a typické dobové aktivity. Filmový materiál pochází z raných šedesátých až osmdesátých let.

Představení PAN ROMAN je druhou částí volné trilogie, ve které není využíván počítač, ani jiná elektronická zařízení založená na softwaru a obsahující integrované obvody.
Projekci provází živá hudba na staré elektronické nástroje - elektrické varhany a kytaru.

21:30 Pan Mireček

délka: 40 minut

účinkují: Brabcová, Abrahám, Maršálek - pan Mireček

Živá projekce, živý zvuk!

Pan Mireček je opět zde! Kdo by jej neznal...
Samotář se slabostí pro společnost, filozof se slabostí pro nesmysl,
zahrádkář se slabostí pro beton.
8 mm projekce filmu Pan Mireček s živě řízenou zvukovou stopou v podání Stanislava Abraháma a Miroslava Maršálka.

Kazety

David Doubek aka Ventolin - el. kytara, samplery

zpěv
Johana Švarcová - klávesy, zpěv

A schwarz - Vj

Hudba skupiny Kazety spojuje dravost kytarových riffů a nekomplikované klávesové melodie na rytmických podkladech. Tehdy ještě jako Cassete vznikly po rozpuštění kapely Undo v roce 2007. David Doubek (aka Ventolin) a zpěvačka Johana Švarcová si od té doby stihli změnit název, odehrát řadu koncertů a v intenzivní spolupráci s berlínským producentem Jayrope (podílel se již na zvuku Atari Teenage Riot, Arto Lindsay, Rechenzentrum,...) vydali koncem minulého roku eponymní CD u brněnského labelu X Production. Třetím faktorem, který dává koncertům Kazet audio-vizuální rozměr, je VJ A schwarz. /www.kazety.net

14.5.

19:00 Georgij Bagdasarov

Svou hudební dráhu započal jako kytarista v psychedelickém punkovém bandu a skrze svět konceptuálního techna dospěl do světa volné improvizace, kterou rozvíjí v instrumentáři předmětů nalezených na bleších trzích celého světa. Hraje na saxofon a kytaru preparovanou nalezenými předměty. Nahrával a vystupoval s řadou různých umělců v oblasti jazzu, noisu, electronica a dalších hudebních žánrů, byli mezi nimi Richard Deutsch, Jerome Noetinger, Yoshio Mashida, Les Halmes, Dill, Yutaka Makino, DJ Sniff, Nikolay Rubanov, Fitz Ellarald ad. /myspace

20:30 B4 - křest CD Ringo John Paul George

Leoš Kropáček - bicí nástroje

David Freudl - Vermona organ, Siel mono, efekty

Tomáš Procházka - baskytara, kytara,magnetofon

B4 jsou jakýmsi power triem, hrající divokou směs krautrocku, noise a psychedelie.Vše je bohatě obaleno do vesmírných efektů a elektronického chrčení. Polyrytmy a disharmonie jsou tu také oblíbeným kořením. Hudba projektu se muže pohybovat od meditativního minimalismu po noisový nářez. 
B4 hraje na české poměry neobvyklou hudbu, kterou vždy svým zájmem dotvářejí samotní její posluchači. V obsazení skupiny jsou bicí, analogové klávesové nástroje, baskytara a mixážní pult.Ojediněle B4 vystupují také s hostujícím baskytaristou a pak se v setupu navíc objeví chrchlající a syčící noisová kytara.
Od roku 2009 se členové skupiny rozhodli používat výhradně historické nástroje a analogovou elektroniku. /myspace

22:00 Lesní zvěř

Martin Čech - bicí (ex Fru Fru, ex Chorchestr)

Jiří Hradil - Casio, Yamaha, hammond (také Umakart, Priessnitz, hostující člen TATA bojs, ex Chorchestr)

Miloš Rejsek - hlasy, zvuky, ozvěny (také Swordfishtrombones)

Příležitostný host Marek Steyer - trubka

Lesní zvěř je netradiční hudební uskupení, které propojuje živý drum´n´bass s jazzem a psychedelií. Jde o energickou hudbu, která jde přes hlavu, hudební historii, která bere ze sebe to nejsyrovější a překračuje se. Zpěv, smyčky živých nástrojů, trubka a bicí vystupují vůči klávesám jako rovnocenní partneři - slova a melodie mají stejnou váhu jako hudební plocha, rytmus je povýšen na meditační dálnici přes pocitové a pulzující zvukové krajiny. Lesní zvěř je plachá, ale vydat se jí na stopu může být dobrodružný zážitek. 
www.lesnizver.cz

15.5.

19:00 Sifon /POZOR! představení v divadle Alfred ve dvoře!/

délka: 50 min

účinkují: Vojta Švejda, Jan Kalivoda

Náš hrdina v sobě nosí spousty nastřádaných informací, které nestačil zpracovat, ohodnotit, "přefiltrovat". Je jimi přímo přesycen. Představení SIFON je okamžik, kdy všechny tyto uložené myšlenky a zprávy přerostou přes hranici únosnosti a je třeba je ze sebe vypustit. Podobně jako ucpaný sifon. Představení se pohybuje na hranici mezi výtvarnou performancí a divadelní zpovědí.

Představení je součástí projektu Nová síť a projektu D.N.A. /info;www.vojtasvejda.cz

20:30 Rain dance

délka: 55 min

účinkují: Dörner, Procházka, Smolík

...vaše Bohové se nepodařilo. Naše bude provedeno.
výtvarné divadlo, inspirované na jedné straně přírodními národy a na straně druhé profánními zábavními žánry a disciplínami v čele s televizním modelem zábavy, jakýmsi ekvivalentem fast-foodu 
Rain dance je absurdní temná groteska spojující klišé zábavního průmyslu, skepsi pomalu rostoucí v celé západní kultuře, zbloudilé démony starého světa, kteří si v nové době nevědí rady, stejně jako její obyvatelé. Existenciální horror o touze po vysvobození, které nikdy nepřijde./myspace Handa Gote; info

22:00 The Artbreakers DJ set

VSTUPNÉ

3denní 350,- Kč

1denní 160,- Kč

po 21 h 100,- Kč

MÍSTO KONÁNÍ

HALA 30 a 31 _ STUDIO Alt@
U Výstaviště 21, Holešovice, Praha 7
Spojení: tram č. 5, 12, 14, 15, 17 zastávka Výstaviště
mapa

Projekt finančně podpořily Ministerstvo kultury České republiky, hlavní město Praha, Alt@rt o.s. a WD Lux a Motus o.s. - produkce divadla Alfred ve dvoře.