Festival Still-life 2009

Jedefrau.org uspořádala ve spolupráci s Meetfactory třídenní festival HANDA GOTE "Still-life", na němž tato skupina provedla několik vlastních performanci a představily se zde i projekty jiných - domácích i zahraničních - tvůrců.

PROGRAM FESTIVALU:

22. 4. / st / we / EXPANDED CINEMA

17.00 / Přednáška o historii i současnosti stereofotografie / Spolek přátel stereoskopické fotografie

19.00 / HANDA GOTE research & development: EKRAN
found footage kino
Multiprojekce nalezených amatérských filmových materiálů beze slov a komentářů, doprovázené živou hudbou skupiny B4. Pocta všem zapomenutým osudům lidí, z nichž se nikdy nestanou celebrity. 
www.myspace.com/handagote www.myspace.com/federsel

20.30 / BIRDS BUILD NESTS UNDERGROUND & MARTIN JEŽEK / velký sál
Pražská turntablistická dvojice BBNU (Petr Ferenc a Michal Brunclík) tvoří hudbu založenou na přesazování zvuků starých praskajících vinylů do nových situací. Doprovází Martin Ježek na dva projektory 8mm a improvizovaný mix útržků starých.

21.30 / MIKROLOOPS - Free Impro

Martin Blažíček, Michail Cabowitz, Stanislav Abrahám, Georgij Bagdasarov

Audiovizuální událost, live cinema, noise-ambient, improvizace, 16mm projekce, optické hračky, DIY nástroje, stroboskopické obrazce, zvukový sampling, performance s otevřeným koncem.
www.myspace.com/mikroloops

22.30 / MARTIN KLAPPER / 
Multimediální umělec Martin Klapper představí výběr filmů ve Standart a Super8 formátu, k tomu zahraje live mix z „easy listening" majstrštyků, vybraných pro tuto příležitost.

23. 4. / čt / th / NOISE

17.00 / Historie a současnost klasických i méně klasických elektronických hudebních nástrojů / přednáška Milana Guštara

19.00 / HANDA GOTE research & development: EMILY
Představení inspirované životem a poezií americké basnířky Emily Dickinson, ženy, která se rozhodla žít mimo společnost a uzavřít se ve světě svého psaní. Dalším inspiračním zdrojem je internet jako novodobá encyklopedie lidské osamělosti.
 www.myspace.com/handagote

20.00 / PULKA (de)
Solo guitar improvizace Leader projektu Pulka vystoupí se sólovým programem, jen s kytarou, na kterou zahraje lžícemi, dřívky, holicím strojkem a dalšími objekty. Všechny zvuky v reálném čase sampluje a vytváří hudební kytarové pletivo přímo před zraky diváků.
 www.myspace.com/pulkamusic

21.00 / WoO (srb) / velký sál
Elektrická kytara jako přijímač frekvencí vysílaných různými přístroji - mobilním telefonem, rádiem, dálkovým ovládáním. Výsledným produktem je zvuk pro elektrickou kytaru zcela neočekávaný.
 www.myspace.com/belgradenoise

22.00 / GURUN GURUN / velký sál
Semi-improvizační projekt (Tomáš Knoflíček, Jára Tarnovský, VJ Vunelopucha, Tomáš Procházka), jehož hudba je založena na pomalých repetitivních melodiích a hypno-minimalistické atmosféře. Gurun Gurun kombinují digitálně upravené kytary, analogové oscilátory a gramofony s akustickými nástroji.
 www.myspace.com/gurunas

24. 4. / pá / fr / ENGINEERING THEATRE

19.00 / HANDA GOTE research & development: NOISE
Taneční instalace, v níž Veronika Švábová pohybem v systému sestaveném z nazvučených desek, starého rádia, pájky a antén sama ovládá zvuk i světlo na jevišti.
 www.myspace.com/handagote

20.00 / AKHE (RU): PLUG-n-PLAY / velký sál
Divoký večer plný DJingu, kabaretu a anarchie. Diváci se mohou zapojit, dovoleno, ba vítáno je vše od házení rajčat až po tanec na jevišti. DJ mixuje taneční hudbu, electropop a řízný jazz. "Tohle není žádné divadlo, tohle je party!"
Vícežánrová umělecká skupina AKHE patří mezi nejslavnější nezávislá ruská divadla. Přívlastek „inženýrské" nebo také „optické" si vysloužila pro technickou zdatnost, kterou spojuje s výtvarností.
 www.akhe.ru

22.30 / closing party

Doprovodný program

Instalace

Metodika sedimentační a erozivní scénografie. Předběžný nástin výsledků výzkumu a vývoje. Kabely, freestylové tyče, pokrývky hlavy, hudební nástroje, loutky a další věci z dílny Handa Gote.

Prohlídky prostor

Komentované /i tlumočené/ prohlídky celého prostoru MeetFactory, včetně některých ateliérů rezidentů. Vždy po skončení představení Handa Gote research & development.

Pořadatel

Festival HANDA GOTE v MeetFactory - Still-life pořádají jedefrau.org ve spolupráci s MeetFactory, o.p.s. za podpory hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR. Partnery festivalu jsou Radio Wave, Radio 1 a T.A. PRINT, s.r.o.