Festival Still-life 2012

Třetí ročník festivalu podle Handa Gote Still-life 3. Festival probíhá celý listopad 2012 v prostorách divadla Alfred ve dvoře, divadla Archa, café V lese a v klubu Ferenc Futurista v Černošicích. Handa Gote představujíí své oblíbené české i zahraniční, divadelní i hudební tvůrce.

PROGRAM

> 07/11 20h

koncert B4 v rámci festivalu Stimulna němž skupina vystoupí společně s japonskou krautrockovou legendou Damem Suzuki, divadlo Archa

Na místě poprvé v prodeji nové CD Lux Oxid vydané u Polí5!

> 10/11 20h

představení Pan Roman, Handa Gote, klub Ferenc Futurista, Černošice

Pan Roman se narodil, vyrostl, dospěl a pak osaměl uvnitř bytu z panelů. Tak zhruba mezi lety 1955-1981. Toto období zaznamenával jeho otec způsobem „točím jenom to, co vidím před kamerou". A Roman? Ten se jen šklebil. Rybařina, motory, lázně.

Představení o životě pana Romana, zaznamenaném na podomácku natočeném 8mm filmu. Projekci provází živá hudba na staré elektronické nástroje - elektrické varhany a kytaru.

připravili: Ježek, Freudl, Procházka

> 11/11 20h

představení Super-Natural, Wariot Ideal, Alfred ve dvoře

Projekt mapuje možnosti a způsoby přežití a přežívání ve dvou zdánlivě odlišných prostředí - přírodním a politickém. Hájíme své zájmy z důvodu přežití na úkor těch druhých. Odedávna se ví, že přežije jen ten, kdo se nejlépe přizpůsobí. Přírodě, kterou jsme si sami upravili se už nedá věřit. Věříme raději historii, která se mění podle naší potřeby. A následujeme své potřeby, které se s historií nemění. Hudba, tanec, survival!

připravili: Kalivoda, Procházka, Švejda

> 13/11 20h

WAKUSHOPPU, café V lese

nezávislá plaforma pro volnou improvizaci a audiovizuální projekty

vystoupí: Jazz khonspiracy, David Vrbík + Aleš Kilián

> 19/11 20h

představení What She Does, Cristina Maldonado, Alfred ve dvoře

Tactile VJing, performance a živá manipulace scén z amerického krimi thrilleru Experiment in Terror z roku (1962, režie Blake Edwards).

> 20/11 20h

představení Prales, Handa Gote, Alfred ve dvoře

Sustainable Living Theatre.

Hlubinně ekologické mystérium o střetu kultury s přírodou. Studie mimolidského světa a jeho reflexe ve scénickém umění.Prales jako vzpomínka na divokost uložená v naší buněčné paměti. Prales jako stav mysli.

připravili: Dörner, Hybler, Procházka, Smolík

> 21/11 20h

představení Prales, Handa Gote, Alfred ve dvoře

> 22/11 18h

pásmo filmů Standard 8 Super 8, Jan Dörner a Martin Klapper, Alfred ve dvoře

Jednotlivá pásma klasických filmů na klasickém filmovém materiálu Super 8 a 8mm standart. Thrillery, horrory, chillery, ale i rarity a absurdnosti, vše ve zkrácené verzi pro "8mm Home movie" formát. 

STANDARD8 SUPER8 ČT 22.11. 2012 18:00 ALFRED VE DVOŘE /Františka Křížka 36, Praha 7/ from handa gote on Vimeo.

"Sedmá Sindibádova cesta"(1958) v šesti bravurních minutách! Vybroušených 5 minut z filmu "The Face of FU MANCHU"(1965), "War of the Colossal Beast" (1958) ve třech minutách plných hrůzy a teroru! A další desítky podobných klenotů ze soukromých sbírek doktora Klappera a profesora Dörnera. To vše za příjemného klapotu 8mm projektorů slavné rakouské značky Eumig, s krátkým výkladem a důležitou občerstvovací přestávkou mezi jednotlivými sety.

> 23/11 20h

představení Tonttu, Pasi Mäkelä, Alfred ve dvoře

One man physical performance.

Pasi Mäkelä tímto dokonalým převtělením do skřítka (fin. tonttu) navazuje ztracený kontakt s přírodním řádem světa.

Divokými pohyby odkrývá zapomenutou kolektivní paměť a sestupuje do "tělesného podvědomí". Tonttu číhá někde ve stínu na hranici společnosti a přírody, na periferii naší mysli a těla. Je naší možností, naším svědomím?

> 24/11 20h

sound art-zvukařský večer Martina Janíčka & Bethany Lacktorin, klub Ferenc Futurista, Černošice

Beseppy with Martin Janíček at the Brick Bar in Prague from Frances Sander on Vimeo.