Čtyři tři dva jedna (Jemně inscenovaný koncert)

Herci vokalisté z divadelní skupiny Boca Loca Lab ve spolupráci s významnými českými skladateli. 
Boca loca znamená italsky bláznivá ústa. Podstatou všeho, co zazní, je hra se slovy, zvuky a pazvuky. A také s rytmem, zpěvem a polozpěvem, mluvou a polomluvou. Důvěrné chvíle, kdy ústa blázní a ucho si užívá.
Autory skladeb jsou Martin Smolka, Michal Nejtek a Jiří Adámek
Účinkují: Vendula Holičková, Pavol Smolárik, Daniel Šváb a Petr Vančura

 

Čtyři tři dva jedna (Jemně inscenovaný koncert)

Martin Smolka: Šeptáto

Michal Nejtek: Pochyby

Jiří Adámek: Manželské minutky

Jiří Adámek: Slimák

 

Martin Smolka (1959) má své místo na festivalech soudobé vážné hudby po celé Evropě jako autor, který pracuje prostředky dnešní moderny (mikrointervaly, timbry), ale po svém je změkčuje a poetizuje. Pracuje se zvláštní péčí o zvuk slov - bere je jakoby pod lupu, rozkládá, převrací a  ztišuje přes šepot až na pomezí ticha. Napsal dvě opery (mj. Nagano v pražském Národním divadle), řadu skladeb symfonických, sborových i komorních.

 

Michal Nejtek (1977) píše symfonickou i komorní hudbu. Spolupracuje se skupinou The Plastic People Of The Universe (Obešel já polí pět, Pašije, Vlaková opera). Hraje na klavír a klávesové nástroje v souborech Face Of The Bass, Limbo, David Koller Band, NTS a Michal Pavlíček Trio. Má rád jazz, alternativní hudbu i klasiku, vše originální, pravdivé a silné. Věnuje se rovněž scénické hudbě.  

první uvedení celého koncertu 18. května 2013 v divadle Alfred ve dvoře