Cristina Maldonado

Cristina Maldonado je mexická umělkyně ovlivněná vizuálním a konceptuálním uměním. V posledních deseti letech se umělecky pohybovala na pomezí tance, divadla, výtvarného umění a interaktivních médií. 

O Cristině Maldonado

Cristina Maldonado je mexická umělkyně ovlivněná vizuálním a konceptuálním uměním. Její tvorba je charakteristická výzkumným procesem, který spojuje mnoho různých zdrojů, estetických hledisek a použitých médií, např. vizuální umění, performance, experimentální divadlo, tanec, rozhovory, nová i stará méda a kontakt s publikem. Ve svých pracích se zajímá o kolektivní vnitřní zkušenost, která obvykle začíná u konkrétních události osobního charakteru.

 

Sayat Nova

Představení Sayat Nova pohybovými, vizuálními a zvukovými vstupy vykládá a komentuje přelomový snímek arménského režiséra Sergeje Paradžanova (Sajat-Nova / Barva granátového jablka, 1968, Arménie / Sovětský svaz, 70 minut).

 

What She Does

Tactile VJing, performance a živá manipulace scén z amerického krimi thrilleru Experiment in Terror (1962, režie Blake Edwards). Připravila Cristina Maldonado, pohybová spolupráce Věra Ondrašíková. Project homepage.

 

The Stranger Gets a Gift

"Podstatou je, že celé představení vytváříte dohromady. Já jako jedinec tvořím neoddělitelný pár s autorem díla.  Myslím, že se mi stává průvodcem po svých představách, uvádí mě na svou výsostnou půdu, do svého světa, a to navíc tím nejautentičtějším způsobem - nechává mi jej bezprostředně zažít. A to je to, co mi připadá zajímavé."