Dvanáct Milosrdných

Dominik Stein (DE) a Boca Loca Lab (CZ)

Odehrává se v bytě pana Steina na průsečíku mezi Španělskou synagogou, špitálem Milosrdných Bratří, klášterem svaté Anežky České a Stínadly.

Ulice, chodba, stínadla, budík, ghetto, zrcadlo, kartáček na zuby a struna g. Spojení přítomnosti, vzpomínek, historie a věčnosti.

Intimní setkání na území, na které obvykle nemáme přístup. S člověkem, ke kterému obvykle nemáme přístup. Německy, jazykově bezbariérové.

Připraveno pro festival 4+4+4 dny v pohybu, 2012. Výrazně omezená kapacita prostoru!

O projektu:

Nájemník:

Dominik Stein

Koncept:

Jiří Adámek, Dominik Stein, Ivana Kanhäuserová

Produkce:

jedefrau.org

Podpořily:

hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR a Česko-německý fond budoucnosti

Výchozí stanoviště:

bývalé Casino, Pařížská ulice, Praha 1

Ve dnech:

st 30/10 premiéra, 31/10, 1/11, 2/11, 3/11 vždy od 19.00 a od 20.30

Ivana Kanhäuserová (1982)

vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, obor Scénické techniky. Na pražské DAMU následně absolvovala katedru Scénografie.

Za studií spolupracovala například s Katharinou Schmitt (Koltès – ZÁPADNÍ PŘÍSTAV, divadlo DISK 2004), Spitfire company (HLAS ANNE FRANKOVÉ ,2007, NoD-Roxy), Jakubem Folvarčným (UŠIMA PODZIMU), Veronikou Riedlbauchovou (Sarah Cane OČIŠTĚNÍ / DEPURADOS, 2010, česko-španělský projekt) a jinými nezávislými umělci.

V současnosti se podílí na projektech s režiséry Janem Nebeským a Jiřím Adámkem. Mimo scénografii se zabývá také designem a prostorovým řešením interiérů.

Dominik Stein (1959)

pochází z významné oldenburgské rodiny Steinů (otec Werner Stein byl známým očním lékařem, děd Johannes Stein ředitelem Altes Gymnasium Oldenburg a praděd Heinrich Stein vykonával funkci Státního ministra Svobodného města Oldenburg). Dominik Stein absolvoval Altes Gymnasium Oldenburg a následně Hochschule für Musik und Darstellende Kunst in Hamburg.

Postupně žil a tvořil na těchto místech: Oldenburg, Hamburg, Bremen, Braunschweig, Karlsruhe, Heidelberg, Tübingen, Koblenz, Düsseldorf, Neuwied, Ratingen, Moers, Marl, Marburg, Peine, Wilhelmshaven, Norderney, Sylt, Helmstedt, Wegberg, Kapfenberg, Judenburg, Wien, Zürich, Winterthur, Solothurn, Chur, Bonn, Berlin, Potsdam, Brandenburg, Babelsberg, Caputh, Rheinsberg, Rosslau, Burg Hohenzollern, Frankfurt a. M., Nürnberg, Jena, Bolzano, Merano, Kopenhagen, Paris.

Nyní žije v Praze.